PO OSMI LETECH ČINNOSTI V MĚSTSKÉM ZASTUPITELSTVU POPRVÉ V OPOZICI

V komunálních volbách 2014 volební sdružení Změna pro Mariánské Lázně dosáhlo dobrého výsledku se třetím největším ziskem hlasů voličů.

Povolební vyjednávání o možné spolupráci v koalici s vítězem voleb, Českou pirátskou stranou, proběhlo poměrně nestandardně. Změna pro ML obdržela vzkaz, že můžeme být přizvání do koalice, pokud volební sdružení ML 100 tuto nabídku odmítne (byli jsme tedy na čekací listině). Pokud by k tomu došlo, bylo nám nabídnuto jedno místo v sedmičlenné radě, ale pouze pod podmínkou, že to nebude Ing. Tobrman, ale Mgr. Pelc.

Na jednání, kterého se účastnily volební strany s dvěma mandáty, bylo potvrzeno, že nabídka jednoho místa v radě je pro každou z těchto stran nedostatečná a nezajišťuje možnost prosazování cílů uvedených v jejich volebním programu.

Bylo odsouhlaseno předložení kompromisní nabídky vítězné straně, která by umožnila širší koalici a větší podíl těchto stran v radě města. Schůzka s Českou pirátskou stranou k projednání uvedené nabídky byla stanovena za dva dny.

Již druhý den jsme však byli informováni, že ČSSD, která se předchozí den schůzky rovněž zúčastnila, kontaktovala Českou pirátskou stranu a souhlasila se vstupem do koalice a jedním místem v radě města. Tím bylo stanoveno složení koalice a odchod ostatních stran do opozice.

Účast Změny pro ML v opozici bude pro nás nová zkušenost. Jako opoziční strana budeme podporovat vše, co bude odpovídat našim představám o rozvoji Mariánských Lázní a našemu volebnímu programu. Na webových stránkách Změny pro ML budeme vysvětlovat náš případný nesouhlas s rozhodnutími koalice včetně dostatečných argumentů, proč nesouhlasíme.

Ujišťujeme naše voliče, že naše práce odchodem do opozice nekončí, ale pokračuje.

Děkujeme Vám za Vaši podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *