LÍDR ZMĚNY ODPOVÍDAL PORTÁLU ŽIVÉ CHEBSKO

Jiří Škroch, 34 let, novinář (od 1.10. 2018 ředitel firmy) Změna pro Mariánské Lázně,
1. Proč by měla Vaše strana/hnutí zvítězit v komunálních volbách?

Nevím, jestli zvítězit, ale zastoupení Změny pro Mariánské Lázně v zastupitelstvu či ve vedení radnice by do dění ve městě vneslo trochu selského rozumu a řád, které trochu chybí. Máme odvážný, ale nikoliv megalomanský program a domnívám se, že občana zajímá právě spíše každodenní život, než virtuální vize.

2) Proč jste se rozhodl/a kandidovat?

Mariánské Lázně jsou a budou domovem mým a mé rodiny. Mnoho let se aktivně zajímám o dění ve městě i na radnici. Asi 5 let se také velmi pravidelně účastním jako občan, později i jako novinář, jednání zastupitelstva. Mám chuť i sílu pro město něco udělat, ale pouze z pozice občana to nelze. Myslím, že Změna pro Mariánské Lázně je k tomu zdravou možností.

3) Když budete zvolený/á, co změníte jako první?

Těžko konkretizovat, to napoví až složení nového zastupitelstva. Za sebe bych ale rád změnil způsob komunikace a prezentace vedení města směrem k veřejnosti. V současné době to vnímám spíše jako permanentní osobní PR kampaň z veřejných prostředků a eliminaci všech názorů, které nesouzní s vládním proudem. Nehledě na to, že politici, především ti placení, mají přece v popisu práce, aby město efektivně spravovali a rozumně rozvíjeli. Za každý rutinní úkon se budeme neustále jen chválit? Věřím, že ne, protože ono pak zbývá málo času na opravdovou a strategickou práci, která přinese více než jen lajk na Facebooku.  

4) Proč jste byl/a podle Vašeho názoru vybrán/a na kandidátní listinu jako lídr?

Dobrá otázka, ale adresována by měla být spíše asi ostatním členům a příznivcům Změny. Domnívám se, že hlavními důvody byla má stávající angažovanost ve zdejším komunálním prostředí, velmi slušná znalost řady místních problematik, pravidelná účast na jednáních zastupitelstva, byť coby občana, a snad i schopnost srozumitelným způsobem komunikovat myšlenky.

5) Jaké tři věci podle Vás nejvíc trápí obyvatele města a proč?

Domnívám se, že pro každou věkovou skupinu spočívá to nejpalčivější v něčem jiném. Ale co má přesah napříč generacemi je pravděpodobně nemocnice, pohotovost a chirurgická ambulance, protože se zatím nepodařilo najít dlouhodobé řešení, které by občanům dávalo určitou jistotu. Aktuální stav komunikací asi netřeba více komentovat a doprava ve městě, včetně systému parkování, které zatím stále vykazuje řadu nedostatků.

Zdroj: http://zivechebsko.cz/2018/10/02/co-by-zmenili-politici-pokud-by-se-dostali-do-zastupitelstva-kandidati-v-marianskych-laznich-odpovidali-na-otazky/